Головна
Предстоятель
Єпископат
Адміністрація
Історія
Новини
Найближчі Події
Життя Святих
Православна Віра
Публікації - Бюлетень
Фотоальбом
Відео Архів
Літургійна Музика
Церковний Календар
Пожертви
Цвинтар
Ресурси - Iнтернет
Зворотний Зв'язок
В Память Героїв Круіи
Проповіді Патріарха Філарета
Книги00000 00001 00002 00003 00004 00005 00006 00007 00008 00009 00010 00011 00012 00013 00014 00015 00016 00017 00018 00019
Відмічення 77-их роковин ґеноциду української нації
В суботу 27-го листопада, представники української громади Ванкуверу та нижнього материку Бритійської Колумбії зійшлися на відмічення 77-их роковин ґеноциду української нації. Зійшлися і Православні (і то не лише одного патріархату) як і Греко-Католики на Службу Божу та голодний обід. На голоднім обіді - хліб і вода. Цікавою новиною був факт що хліб, печений за традиційним переписом, подарувала українцям ефіопська православна громада міста Ню Вестмінстер.

На відміченню були присутні представники канадських урядів та місцева преса. Були присутні сенаторка Йона Мартин (Yonah Martin), депутат федерального уряду Фин Донелі (Fin Donnelly) та депутат провінційного парляменту Рик Карсвел (Rick Carswell). Сенаторка Мартин, сама Корейського роду, прочитала привіт від Премєр Міністра Стівен Гарпера (Steven Harper).

Приготовляли й декорували приміщення церкви святих Петра й Павла УПЦ-КП голова Анатолій Цяцька та члени управи Конґресу Українців Канади - Провінційна Рада Бритійської Колумбії.

Прапори (3 синьо-жовті та 33 чорних) як і напис на церкві було добре видно із одної із головних вулиць міста.  
 
Мирослав Петрів
Писар-Скарбник КУК-БК   
mirkopetriw@shaw.ca
T (604) 9366177  F (604) 936 6174
www.yaroslawstreasure.com
АРХІПАСТИРСЬКИЙ ВІЗИТ
СВЯТІЙШОГО ОТЦЯ НАШОГО
ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ РУСИ УКРАЇНИ
ДО ВІРНИХ В АМЕРИЦІ

Після успішного триденного візиту Патріаршої Делегації до столиці Сполучених Штатів Америки 11-го листопада 2010-го року Патріарх Філарет в супроводі професора Дмитра Степовика, прот. Олега Маланяка та прот. Віктора Полярного відбули до міста Чикаго.

На аеропорті О’Гаре високодостойний генеральний консул України Костянтин Кудрик і співпрацівники конслуства та Микола Кочерга і Володимир Марценюк зустріли Патріарха Філарета зразу ж при виході з літака.

Голова Громади Іван Яресько привітів Святійшого Патріарха хлібом-сіллю, а Голова Сестрицтва Святої Софії Марія Яресько вручила Патріархові чудовий букет троянд. Увечорі Церковна Управа Громади Святого Андрія Первозваного зустрілася з висожостойними гостями з України в Готелі Hilton Resort в Блумінгдейлі.

В своїм привітальнім слові Патріарх Філарет привітав Парафію Святого Андрія з Ювілеєм 40-ліття заснування Української Православної Церкви в місті Блумінгдейл і підкреслив, що він не приїхав в якусь чужу країну, а приїхав як архіпастир до своїх вірних. Патріарх Філарет підчеркнув, що Помісна Українська Православна Київського Патріарха має мету і святий обо’язок об’єднати всіх православних українців в Єдину Помісну Українську Православну Церкву. В той же час, як Московський Патріархат і навіть деякі Громади в складі Вселенського Патріархату свідомо розділяють побожний український народ на частини, при чому навіть і дітей використовують для поширення розбрату в українській громаді.

Якщо дійсно ми є діти українського народу то ми повинні поверх всіх наших особистих амбіцій працювати на користь українського народу і Єдиної Помісної Української Православної Церкви.
АРХІПАСТИРСЬКИЙ ВІЗИT
СВЯТІЙШОГО ОТЦЯ НАШОГО
ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ РУСИ УКРАЇНИ
ДО ВІРНИХ В АМЕРИЦІ

12-го листопада Святійший Патріарх Філарет о 7:00 годині ранку цілу годину розповідав слухачам української радіо програми в Чикаго про стан релігії в Україні, а зокрема розвинення Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату. Святійший Патріарх завжди наголошує, що Київський Патріархат поволі, але безупинно набирає швидкості в укріпленні і росту в Україні та поза її межами. Ніяки сили вже не зможуть вплинути на розвинення і закріплення Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату, бо Київський Патріархат є гарантом Незалежности України.

Недруги Української Нації та Української Церкви вже не мають того впливу на населення України, яке вони мали зразу ж після розвалу СССР. Більшість українців стають більше свідомими і краще розуміють, що тільки власними силами ми можемо забезпечити незалежність Української Церкви і Української Держави.

Більшість українського населення розуміють, що концепція Руського Міра Московського патріархату чи об’єднання навколо Вселенської канонічности веде від старого поневолення української душі до модерних, прекрасно замаскованих, золотими словами, кайданів поневолення.
Дякуючи Господу Богу нашому за свідомість населення Західної України та прагнення самому собі керувати промисловістю України – затягнути український народ в прекрасно розмальований ясир – ніколи вже не здійснеться.

Ми, українці, повинні завжди пам’ятати чиї ми діти, ми повинні повністю скинути з себе почуття меншовартости. Ми повинні крокувати до консолідації всіх сил під знаменом Хреста та Тризуба.

Пополудні Святійший Патріах, на запрошення духовенства від нашої братської Громади Свв. Володимира і Ольги, під радісні звуки дзвонів завітав до храму. Вірні обох віровизнань, з захопленням підходили до Святійшого Патріарха за благословенням. Патріарх Філарет привітавши присутніх в Греко-Католицькім храмі Свв. Володимира і Ольги помолився біля пам’ятника кардинала і Патріарха Йосипа Сліпого.

В Українськім Національнім Музеї, в переповненій залі, відбулася презентація портретів церковних провідників художника Володимира Монастирецького. З промовами виступали др. Костянтин Липіківський, др. Дмитро Степовик, Володимир Монастирецький, Святійший Патріарх Філарет, прот. Віктор Полярний. Тема одна ж і та сама, що тільки разом ми зможемо подолати злі сили, які наступають на душу українського народу.

Многоліттям Святійшому Отцеві нашому Патріархові Київському і всієї Руси-України Філарету завершено ще один успішний день архіпастирського візиту до вірних дітей Материнської Церкви.

В суботу 13-го листопада Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, в супроводі прот. Олега Маланяка, професора Дмитра Степовика, Генерального Консула України в Чикаго високодостойного пана Костянтина Кудрика, прот. Богдана Згоби, прот. Віктора Полярного та Івана Яресько прибули до Школи Українознавства Святого Миколая в Чикаго. При вході до залі, діти школи хлібом-сіллю привітали Патріарха. Директор Батьківського Комітету Андрій Скиба в своїй промові пояснив присутнім ціль школи українознавста і її вплив на наше майбутнє покоління. Діти, вміло і буз папірців віршами привітали Патріарха Київського і всієї Руси-України. 

Більшість дітей Школи Українознавства Святого Миколая походять з родин Греко-Католицького віровизнання і сьогодні Божа благодать завітали до переповненої залі, щоб в братерській любові і однодумності ми піднесли наші серця та подякували Господу Богу нашому, що сьогодні обдарував українську спільноту присутністю Людини, яка бореться за незалежність Української Церкви і Українського Народу.  

Батьківський Комітет школи при Громаді Святого Миколая запросили і дітей з Громади Святого Князя Володимира Православної Церкви під омофором Патріарха Варфоломія до спільної зустрічі з Українським Патріархом. Але під архієрейсьою забороною чужих ієрархів діти від парафії Святого Володимира не прибули, щоб спільно привітати Предстоятеля Української Церкви, мотивуючи тим, що в них є свій патріарх, тобто чужий, який тісно співпрацює з московським патріархом Кірілом. Радимо заглянути на веб-сайт: https://www.youtube.com/user/selfrelianceUAFCU#p/u/2/dcl6qcjmmLg  і подивіться, як ми повинні вчитися від дітей.Також, було б добре, щоб всі прочитали повністю послання Тараса Григоровича Шевченка. 

У своїм слові, Патріарх Філарет наголосив, що ніколи не вмре ні слава, ні воля України, якщо ми будемо шанувати свої рідні цінності: зберігати  українську мову і любов до України серед розбурханого моря на чужині. 

Святійший Патріарх нагородив дітей і присутніх батьків іконою Святого Миколая. Честь і хвала дітям та батькам, яким Остаточна Мета українського народу є багато цінніша ніж  близькозірря так званої канонічності. 

Настоятель Храму Святого Миколая запросив Патріарха Філарета відвідати чудовий храм Святого Миколая де Святійший Отець наш вклонився перед Святим Престолом у Вівтарі.  

В місці Вгілінг, на Південному Заході міста Чикаго, новостворена Громада Святого Юрія Переможця Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату запросила свого архіпастиря Святійшого Владику Філарета освятити ново-поставлений іконостас. Патріарх Філарет в сослужіння настоятеля храму прот. Миколи Федюка, прот. Олега Маланяка, прот. Богдана Згоби та прот. Віктора Полярного совершив освячення іконостасу, а вітдак подячний молебен. 

На прийнятті,  в пристижному ресторані, звучали привіти та побажання дальших успіхів в розбудові Громад Київського Патріархату в США. 

Пополудні в суботу Патріарх Філарет прибув до Громади Святого Андрія Первозваного де діти школи Українознавства квітами привітали Патріарха, а Голова Громади – Іван Яресько привітав Патріарха хлібом-сіллю. Настоятель Парафії – прот. Віктор Полярний запросив свого архіпрастиря помолитися за кращу долю українського народу. Греко-Католицькі та православні священнослужителі разом молилися за спокій душ спочилих усіх українців. Після подячного молебна священнослужителі обох віровизнань спілкувалися з Патріархом Філаретом аж до початку Концерту в авдиторії імені Івана Трухлого. 

Церковний хор, під провідом др. Василя Трухлого вміло виконав молитву Отче наш, уривок з Панахиди та Другий Антифон, за що присутні нагородили виконавців рясними оплесками. 

Під звуки струн бандур, учні школи бандуристів, при парафії Святого Андрія, під керівництвом Лесі Клімченко, малими рученятами складали мелодію  «Взяв би я бандуру», а багато з присутніх собі підспівували стародавню українську пісню. 

Ведуча вечірнього святкування – Наталія Ярова в своїй змістовій доповіді розповіла про заснування Громади Святого Андрія та про життєпис Патріарха Філарета привітавши Святійшого Отця з 15-ою річницею інтронізації на Патріарший Престол в столиці України.  

Танцювальний ансамбль  «Водограй» потішав присутніх на концерті українськими народними танцями, а заслужені артисти Громади Святого Андрія – Софія Коновал, Лана Фенканин та Галіна Коновал під керуванням Оксани Родак проспівали «Лебеді Материнства» та «Зеленеє Жито», а наймолодші учні танцювального ансамбля – Таня Федак та Христинка Малецька танцем «Метелик» приємною несподіванкою здивували всіх присутніх.   В другій половині Концерту Українська Капела Бандуристів ім.Т. Шевченка під провідом мистецького керівника і диригента Богдана Герявенка насолодили всіх 15-ма висконаннями різних пісень. Многоліттям Патріарху Філарету та всім присутнім завершено свято вшанування 15-ти ліття інтронізації Патріарха Філарета. 

14-го листопада 2010 року Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета наймолодша парафіянка Громади Святого Андрія Первозваного Таня Федак привітала Патріарха при вході до храму, а Голова Парафіяльного Уряду -  Іван Яресько хлібом-сіллю зустрів Святійшого з щирими привітаннями з нагоди візиту та Ювілею інтронізації. Прот. Віктор Полярний привітавши свого правлячого архіпастиря, запросив Святійшого Отця до храму помолитися, разом із заповненим до вінця храмом народом, за спокій душ спочилих парафіян та за здоров’я і успіхи українського народу. 

Предстоятель Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату совершив Божественну Літургію з участю духовенства Київського Патріархату: прот. Олега Маланяка, прот. Віктора Полярного, прот. Богдана Згоби, прот. Стефана Женчуха, прот. Бориса Забродського, прот. Михайла Васенди, прот. Миколи Федюка, ієрея Павла Королюка, ієрея Стефана Макінеса.  

Під час Божественної Літургії Святійший Патріарх Філарет рукоположив в сан диякона Якова Левандовського для священно-служіння в парафії Святих Петра і Павла в м. Корнел, Ілиной. 

Перед відпустом Патріарх Філарет освятив наріжний камінь розбудови Українського Культурного Центру Святого Андрія, а під час цілування Хреста вірні були нагороджені іконою Святого Андрія Первозваного.  

Пополудні, українська спільнота, завітала на бенкет в честь Патріарха Філарета. Лунали привіти та побажання. 

Також, з нагоди 40 ліття Ювілею заснування Української Православної Церкви в м. Блумінгдейл були складені княжі пожертви: Голова Сестрицтва Святої Софії при Парафії Святого Андрія - Марія Яресько та скарбник Ніна Главчеф подарували чек на суму вісімдесят тисяч  доларів($80,000). Ця пожертва надійшла в наслідок кропітливої і відданої праці жіночок та чоловіків, які кожного тижня працюють на кухні.  

Від імені Громади Святої Андрія висловлюємо нашу щиру вдячність Сестрицтву Святої Софії та  Українсько-Американській Федеральній  Кредитовій Спільці «САМОПОМІЧ» за дар в сумі двадцять п’ять тисяч доларів ($25,000) і фундації «СПАДЩИНА» за дар в сумі п’ять тисяч доларів ($5,000), Парафії Святих Володимира і Ольги за дар в сумі п’ятсот доларів ($500), пану Богдану Ватралю за дар двісті п’ятдесят доларів ($250).

В завершенні торжества Святійший Патріарх привітав Громаду Святого Андрія Первозваного з 40-літтям заснування та побажав найкращих успіхів в дальшій праці для добра Святої Української Православної Церкви та українського народу і передав слідуючий УКАЗ:

«Храмові святого апостола Андрія у місті Блумінгдейл, штат Іллінойс, США – надається статус кафедрального собору Української Православної Церкви – Вікаріату у Сполучених Штатах Америки й Канаді.

Філарет
Патріарх Київський
і всієї Руси-України».

Цим Указом Патріарх Філарет підтвердив, що правлячим єпископом Вікаріату Парафій Київського Патріархату в США і Канаді був і є Патріарх Філарет, а у відсутності Правлячого Єпископа на теренах Північної Америки всі церковні справи координує Секретар Вікаріату – прот. Віктор Полярний, який виконує і обов’язки настоятеля у Парафії Святого Андрія Первоззваного в м. Блумінгдейл.

В понеділок 15-го листопада 2010 року, Святійший Патріарх Філарет очолив збори Голів Парафіяльних Урядів та настоятелів Громад Київського Патріархату в США і Канаді. 

Того ж дня, Патріарх Філарет відвідав Парафію Святої Софії та Парафію Святої Покрови в Чикаго, а у вівторок патріарша делегація відбула до Києва.

Ми, вірні діти Материнської Церкви, вдячні нашому правлячому архієрею – Святійшому Владиці Філарету за батьківську опіку, наставлення та молитви. Від імені української спільноти в США й Канади дякуємо всім, яким доля Української Церкви та Матері України не є байдужою за співпрацю, організацію, участь в урочистостях, за молитви та за непохитну віру в Перемогу Правди.

Слава Богу і Слава Україні!
13-го БЕРЕЗНЯ В ХРАМІ СВЯТОГО АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО


В день Торжества Православ’я в храмі Святого Андрія Первозваного в м. Блумінгдейл після Божественної Літургії із сослужінням прот. Миколи Федюка, прот. Михайла Васенди, прот. Мирона Панчука (УГКЦ) та диякона Якова Левандовського прот. Віктор Полярний совершив Заупокійну Панахиду з нагоди 150-ліття упокоєння Великого Мужа української нації ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА.

З нагоди Торжества Православ’я прот. Микола Федюк у храмі Святого Андрія пояснив присутнім значення перемоги православних християн над іконоборством. Вище згадані священнослужителі молилися з вірними під час Подячного Молебня за всіх православних християн. 
      
Многоліттям Святійшому Отцеві нашому Патріарху Київському і всієї Руси України ФІЛАРЕТУ, Священному Собору Єпископів Української Православної Церкви Київського Патріархату та всім присутнім многоліттям завершено Божественні Служіння.

В церковній залі учасники школи українознавства при Парафії Святого Андрія продовжували святочні урочистості з нагоди вшанування нашого Пророка Тараса Г. Шевченка.

Таня Федак вміло деклямувала уривок з поезії «Розрита Могила», сестри Галіна та Софія Коновал деклямували «Заповіт» і «Сонце заходить, гори чорніють».

Прот. Мирон Панчук (УГКЦ), в своїй змістовій доповіді, поінформував присутніх про останні події посиленного загарбницького наступу московського патріархату на святині України. Зокрема, на привласнення  Храму Святої Софії в Столиці України, знівечення Києво-Печерської Лаври та можливість побудови Московської Церкви на руїнах Десятиної Святині. Отець Панчук розповів про громадський комітет в оборону Українських художників на тереторію Печерської Лаври кажучи  "Як кажуть в Україні, нова влада “начхала” на всіх і все. Кирило вирішив мати ще одну резиденцію, а разом з нею готель, де збиратиметься московська челядь. Але ж якщо влада в Україні сліпо стелить для них постелю, то мусить реагувати світ, щоби протидіяти цьому бізнесу. Ми маємо проявити у даному випадку солідарність з митцями України, приєднатися до їх акцій, аналогічні проводити перед американськими урядовцями, які мають у своїх руках важелі впливу на американсько-українські взаємини. І тоді теперішній міністр культури зрозуміє, чи любов Кирила для влади важливіша, чи визнання світу. Далі, ми повинні взяти для прикладу дії ректора Українського Католицького університету о. Д-ра Бориса Гудзяка, який повідомив цілому світові про тиск з боку влади та СБУ на студентів і на нього особисто. Для цього існує електронна пошта. І ще у нас є УПЦ КП та її глава Святійший Патріарх Філарет, кількамільйонна Греко-Католицька Церква, її верховний архієпископ Любомир Гузар, Римо-Католицька Церква, багато протестантських церков. Усі художники є членами тої чи іншої конфесії, яка на захист їх прав повинна б писати листи урядові, який є в Україні. Наші громадяни в діаспорі повинні усвідомити, якщо московські ченці захоплять Лавру, побувати там, у національній і духовній святині буде неможливо, бо правила диктуватиме Москва. Приїзд Московського патріарха Кирила Гундяєва, його нетолерантні заяви щодо України й українського православ’я під час цього візиту спонукали багатьох людей, які вагалися або навіть ходили до московських церков, приєднатися до Київського Патріархату. Тому приймаймо сторону наших братів-митців."

Під керівництвом пані Лесі Клімченко наші юні бандуристи: (ОДУМ/св. Андрія) Ліна Фенканин, Софія і Галіна Коновал виконали арію «Думи мої» і проспівали «Сонце низенько».

Присутні нагородили учасників школи українознавста рясними оплесками.

«ПУСТІТЕ ДІТЕЙ, ЩОБ ДО МЕНЕ ПРИХОДИЛИ»
(Лк. 18,16)

15-го травня 2011 року в Катедрі Святого Андрія Первозваного Української Православної Церкви Київського Патріархату, прийшли наймолодші віряни до Святого Храму, щоб за словами євангелиста Святого Іоана, з’єднатися з Ісусом Христом і так запеспечити на вічне життя.

Вже о дев’ятій годині ранку батьки прийшли з своїми діточками до Храму Святого Андрія де їх зустрів настоятель Громади – митрофорний протоієрей Віктор Полярний та провів з ними повчальну бесіду з нагоди Першої Святої Сповіді та Святого Причастя – Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа. Діти пильно вислухали настанови священика і всі приступили до Святої Сповіді.

Під час співу молитви «Отче наш» - перед тетраподом, з запалиними білими свічками, немов анголята – Наталочка Скиба, Микола Міщенко, Артем Смалюх, Аліна Шавачук Барановська та Джек Веб, з пієтизмом, вимовляли кожне слово Господньої молитви.
Прийнявши Святе Причастя новопричасники отримали від отця Віктора свідоцтво Першої Святої Сповіді і молитовник видання Київського Патріархату.

Мноліттям анголятам завершено свято тих, яким приготоване Царство Небесне. Святий Євангеліст Лука вчить нас, що «Хто Царства Божого не прийме, як дитя, той у нього не ввійде» Лк.(18, 17).

Треба віддати признання і вдячність за посвяту вчителів недільної школи – паням Марії Яресько і Анні Федак, які присвятили свій обмежений час для добра нашого суспільства.

Прот. Віктор Полярний
4 липня 2011 р. виповнилося 235 років від дня проголошення незалежності Сполучених Штатів Америки. З цієї нагоди 6 липня 2011 р. у резиденції Посла США пана Джона Френсіса Теффта відбулося урочисте прийняття. З благословення Святійшого Патріарха Філарета і на запрошення пана Посла участь у прийнятті взяв секретар Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату єпископ Богуславський Євстратій.

Від імені Предстоятеля, Патріарха Київського Філарета, владика Євстратій привітав пана Теффта з національним святом, відзначивши традиційно добрі й конструктивні відносини між Київським Патріархатом та Посольством США в Україні, а також уважне ставлення американського уряду до Української Церкви, в першу чергу до Вікаріату Київського Патріархату в Сполучених Штатах Америки.

Зі свого боку пан Дж. Теффт подякував за вітання, присутність на прийомі та попросив передати Святійшому Патріарху Філарету найкращі побажання та запевнення у незмінній повазі.


Прес-центр Київської Патріархії
Розпочав роботу офіційний сайт Управління зовнішніх церковних зв'яків

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в мережі Інтернет з’явився черговий православний ресурс, який покликаний відтепер освітлювати зовнішню діяльність Української Православної Церкви Київського Патріархату.

На сторінках офіційного сайту Управління зовнішніх церковних зв’язків Київського Патріархату Ви маєте змогу знайти загальні відомості про Управління, ознайомитися із зовнішньо-церковними новинами УПЦ Київського Патріархату та інших Помісних Православних Церков, отримати інформацію про служіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, прочитати публікації та проповіді Його Святості та ін..

Офіційний сайт УЗЦЗ Київського Патріархату є трьохмовним. Інформація на ньому подається українською, російською та англійською мовами.
 

Запрошуємо усіх відвідати сайт за адресою www.kyivpat.org


Свято Хрещення Руси-України

27-28 липня 2011 р. в Києві відбулися загальноцерковні урочистості та богослужіння, присвячені дню Хрещення Руси-України та пам’яті рівноапостольного князя Володимира Хрестителя. Богослужіння очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні близько 40-а архієреїв та представників духовенства з усіх єпархій Київського Патріархату. (читати ціле)
Йдімо прямою дорогою!

Слово Святійшого Патріарха Філарета 28 липня 2011 р. після молебню до Пресвятої Богородиці на Софійській площі

Преосвященні владики, всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Ми зібралися тут на молитву, щоб відзначити тисячоліття закладання Софійського кафедрального собору. Поздоровляю вас, дорогі браття і сестри, з цією знаменною для нашої Церкви і держави датою.

На цій площі і в цьому величному соборі, який був закладений великим князем Володимиром і закінчений благовірним князем Ярославом, відбувалися всі значні церковні і державні події. Тут святкували свої перемоги наші князі, гетьмани і святителі. Тут звершувала своє служіння українська ієрархія, відновлена після того, як вона була знищена в кінці XVI століття.

Ця площа і цей собор для нас дорогі ще й тим, що ми у величні дні, церковні і державні, підносимо тут наші молитви до Бога. Тут святкували перемогу і на початку двадцятого століття, коли утворили Українську Народну Республіку.  (читати ціле)
Молебень у Святій Софії
23 вересня 2011 р. з нагоди відзначення 1000-ліття заснування собору Святої Софії в Києві Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив служіння у древній святині подячного молебну. Предстоятелю співслужили митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, єпископи Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, Васильківський Феодосій, Богуславський Євстратій, Вишгородський Агапіт, столичне духовенство.

На молебні молилися архієпископ Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, працівники музею-заповідника, громадські діячі. Співав хор Київської православної богословської академії під керівництвом священика Петра Бойка.

Під склепіннями величної святині урочисто звучали молитовні прохання до Пресвятої Богородиці, до фундаторів собору – святого рівноапостольного великого князя Володимира Хрестителя та святого благовірного князя Ярослава Мудрого, – і всіх святих землі Української. З особливим піднесенням всі присутні проспівали молитву до Пресвятої Діви Марії «Царице моя преблагая…»

Після завершення богослужіння Святійший Патріарх Філарет привітав присутніх зі святом 1000-ліття закладення Святої Софії Київської. «Цей величний храм є духовним центром Київської Руси та України – сказав Патріарх. – Тут відбувалися найважливіші духовні й світські події нашої історії. Зараз тут ще не звершується богослужіння, але ми віримо, що коли в Україні буде єдина Помісна Церква, то і тут відновиться молитва. І тоді Святій Софії повернеться те призначення, для якого вона будувалася нашими святими князями Київськими Володимиром і Ярославом, – вона знову стане центром духовного життя нашого народу і нашої держави».

Предстоятель Київського Патріархату також подякував колективу музею-заповідника «Софія Київська» під керівництвом Нелі Михайлівни Куковальської за ретельну працю зі збереження святині. З нагоди 1000-ліття закладення Софіївського собору Святійший Патріарх Філарет нагородив колектив музею орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня, керівника заповідника Н. Куковальську – орденом святої великомучениці Варвари, а ряд співробітників – Патріаршими відзнаками та благословенними грамотами.

Після богослужіння Патріарх Київський Філарет у супроводі Н. Куковальської оглянув відкриту в Митрополичих палатах виставку, присвячену ювілею.


Предстоятелі Київського Патріархату та УАПЦ
виступили за відновлення діалогу


14 вересня 2011 р. у приміщенні Київської патріархії УПЦ КП відбулася зустріч Предстоятелів Київського Патріархату Святійшого Патріарха Філарета і Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Мефодія. На зустрічі був присутній Президент України (2005-2010 рр.) Віктор Ющенко.

За підсумками зустрічі було складено спільну заяву двох Предстоятелів.
Спільна заява Предстоятелів Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви щодо діалогу з метою утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви

14 вересня 2011 року з нашої спільної ініціативи та за сприяння Президента України (2005-2010 рр.) Віктора Ющенка відбулася наша зустріч з метою обговореня шляху подолання розділення Українського православ'я.Ми свідомі того, що цей шлях — складний. Але, разом з тим, і ми самі, і єпископат, духовенство та вірні очолюваних нами Церков завжди розуміли і визнавали шкідливість існуючого розділення та виявляли бажання знайти спосіб його подолання.Українське суспільство поділене — ми бачимо суперечки між політиками, спроби посіяти ворожнечу на ґрунті мови, національної належності, регіону проживання. На жаль, однією з причин поглиблення суспільного розділення є також і відсутність єдності Православної Церкви в Україні та викликана цим ворожнеча. Наше бажання — зробити для єднання українського суспільства те, що в наших силах, а саме — подолати церковне розділення.На перешкоді єдності не раз поставали як зовнішні, так і внутрішні чинники, об'єктивні та суб'єктивні. Під час спілкування ми прийшли до спільного висновку: минулі непорозуміння та суперечки не повинні закривати нам шлях до діалогу,  примирення та, у підсумку, досягнення церковної єдності.Наша зустріч була плідною та взаємно корисною. У її підсумку між нами досягнуто домовленість розпочати кроки для відновлення діалогу мїж УПЦ Київського Патріархату та Українською Автокефальною Православною Церквою щодо відновлення єдності Православної Церкви в Україні. Ми закликаємо єпископат, духовенство та вірних очолюваних нами Церков, а також українську громадськість сприяти досягненню нашої спільної мети — остаточному утворенню в Україні єдиної Помісної Церкви. Ми сподіваємося, що з Божою допомогою та спільними зусиллями нам вдасться досягти цього.Закликаємо на всіх Боже благословення!ФІЛАРЕТ,
Патріарх Київський і всієї Руси-України,

Предстоятель Української Православної Церкви Київського ПатріархатуМЕФОДІЙ,
Митрополит Київський і всієї України,

Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви
ЗБОРИ ЄПИСКОПСЬКОЇ РАДИ,

ДУХІВНИЦТВА та ГОЛІВ ПАРАФІЯЛЬНИХ УПРАВ

Української Православної Церкви Київського Патріархату

в США і Канаді

 м. Юніондейл, Нью Йорк, США

5-го листопада 2011

Голова зборів: Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Секретар Зборів: доктор богословських наук, професор Київської Православної Богословської Академії Дмитро Степовик 
      
Збори почалися молитвою «Царю Небесний».

Патріарх Філарет надав слово секретареві  Вікаріату митрофорному протоієрею Віктору Полярному для доповіді «Стан і перспективи розвитку Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США й Канаді».

Прот. В. Полярний подав звіт діяльности Вікаріату: 
«Святійший Владико, Високопреподбний отче Борисе, Високопреподобні Собрати в Христі, дорогий пане професоре Дмитро Степовик, дорогі Представники Церковних Громад! Дорогі брати і сестри! Cлава Ісусу Христу!

Від імені Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США і Канади висловлюємо нашу сердечну і щиру вдячність Святійшому Отцеві нашому Патріарху Київському і всієї Руси-України ФІЛАРЕТУ за батьківську опіку парафіями Київського Патріархату в США і Канаді.

Під час візиту Святійшого Отця нашого ми ділимося своїми успіхами і застереженнями з нашим Архіпастирем і просимо Патріаршого благословення на дальшу плідну працю всіх Громад Київського Патріархату в США і Канаді. Ми тішимося, що число парафій у складі Вікаріату щораз збільшується і одночасно вітаємо всіх душпастирів Київського Патріархату.

У місяці березні 1999-го року дехто з нас був присутній на нашій Першій Конференції Духовенства та Представників Парафій Київського Патріархату в США. Як сьогодні бачимо, багато перших учасників уже перейшли у вічність – Вічна їм пам’ять!

За останній рік в парафіях Київського Патріархату в США і Канаді відбулися важливі зміни. До Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США і Канаді приєдналася ще одна Громада в Канаді - Парафія Святого Михаїла в місті Реджайна.
    
Під час Божественної Літургії 6-го листопада, Святійший Патріарх Філарет доповнить склад духовенства рукоположенням в сан ієрея диякона Олега Сацюка.  Радо і щиро вітаємо.

У ромаді Святого Андрія Первозваного в Блумінгдейлі закінчена розбудова Духовного Центру Київського Патріархату в США.
Секретар Вікаріату був присутнім на урочистостях візиту Верховного Архиєпископа Святослава Шевчука в Чикаго і репнезентував Київський Патріархат у відзначенні Голодомору-Геноциду в Блумінгдейлі.

В процесі переміщення священнослужителів часто виникають питання про здібність священиків, а саме: Парафія, яка приймає нового священнослужителя сподівається, що з рекомендацією прийняття нового священнослужителя питання англійської мови, питання здібности та питання співпраці відпадає.  Якщо священик не володіє англійською мовою то парафія може позбутися багатьох парафіян. Вінчання, хрещення та похорони вимагають знань англійської мови. Бо це такі Богослужіння, що треба задовільняти і тих вірних, які володіють англійською мовою.

Друге важливе застереження. Треба виконувати усі Богослужіння за Требником Київського Патріархату.

Третє важливе застереження. Якщо священнослужитель не буде активним членом Громади та не буде співпрацювати з членами парафіяльної управи,  то він матиме непорозуміння з громадою.

У процесі надавання відпусктної грамоти чи диплома всі ці три питання повинні бути порушені з відповідним поясненням у здібності трьох вище згаданих застережень.

Вікаріат Української Православної Церкви Київського Патріархату активно співпрацює з усіма парафіями.

Секретар Вікаріату подякув священикам за те, що вони  дописують про життя своїх парафій до Інформаційного Бюлетня Вікаріату який  виходить за активною участю Парафії Святого Андрія. Веб-Сайт Вікаріату відвідують 1500 читачів кожного місяця.
                      
Серед важливих справ, що потребують подальшої уваги секретар Вікаріату відзначив:
Поширення церковної літератури.   Сплачування річних внесків до Вікаріату.  Продовження богословської освіти священиків.

Минуло 90-ліття з часу відродження Української Автокефальної Православної Церкви в Україні. Подія відзначена у Київському Патріархаті в Україні і поза її межами. Головним промотором відродження УАПЦ був митрополит Василь Липківський. Він  залишив багато церковної літератури і богослужбових книжок і віддав  своє життя як мученик Української Церкви. Вікаріат УПЦ КП в США і Канаді закликає всі парафії нашої Церкви молитовно згадувати митрополита Василя Липківського та всіх мучеників, що постраждали від безбожної атеїстичної влади.

З вірою в наші сили, з вірою у наше бажання до співпраці та з вірою у нашу організаційну місію вкладаймо наші сили та здібності в добре започатковану працю нашими попередниками».
                                                                                                       
В обговоренні доповіді секретаря Вікаріату виступали: о.Оленсандр Двініятін, о.Микола Федюк, о.Ярослав Думанський, о. Богдан Згоба, о. БорисТабачек, диякон Олег Сацюк, Іван Яресько, Андрій Скиба.

Вони наголошували, що Вікаріат має багато позитивних зрушень за час після останнього засідання. Відзначено позитивну тенденцію зростання кількості парафій та вірних за рахунок приєднання осіб з четвертої хвилі емігрантів з України у США.

Збори обирають оновлений склад Єпископської Ради Вікаріату:
 
о. Віктор Полярний
о. Богдан Згоба
о. Олександр Двініятін                                                                                                                   
о.Олег Жовнірович
о. Олег Сацюк
Іван Яресько
Галина Воскобіник
Світлана Гусак
  
До Ревізійної Комісії обрано:
 
Андрій Скиба
Валентина Вишневська  
Федір Мельник

Збори Вікаріату також пропонують створити комісію для перегляду і вдосконалення нині діючого Статуту Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США і Канаді, зокрема, уточнити права й обов’язки священика як повноправного члена парафіяльної управи. Статути усіх парафій мусять бути ідентичні. І там, де управа згідна обрати священика головою управи, хай обирає. Але навіть коли священик є звичайним членом управи, він має право голосу, як і кожний член управи. Ця комісія, за один рік повинна вивчити питання статусу священика в парафіяльній управі і наступного року збори  Вікаріату розглянуть це питання і приймуть відповідне рішення.

Склад Комісії:
о. Богдан Згоба – голова                                                                                                   
о. Олександр Двінятін 
о. Олег Сацюк                                                     

Збори звернулися до Святійшого Патріарха з проханням передати до Вікаріату списки з чудотворних ікон та часточки мощей святих з України. Святійший Патріарх обіцяв розглянути і позитивно вирішити це прохання.
                 
Святійший Патріарх Філарет розповів про сучасні виклики в Україні для Української Православної Церкви Київського Патріархату.

На закінчення Збори подякували Святійшому Патріарху за візит до Сполучених Штатів та побажали Його Святості міцного здоров’я та блаженного довголіття.

 У КАТЕДРАЛЬНОМУ ХРАМІ СВЯТОГО АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ БАЗАРУ

За самопосвячення 359 вояків які були ростріляні московським режимом під Базаром, за вірних синів українського народу, за їх високий патріотизм й відданість ідеалам незалежної України й українському народові 20-го листопада 2011 р. прот. Віктор Полярний відправив Заупокійну Панахиду у Катедральному  храмі Святого Апостола Андрія Первозваного Української Православної Церкви Київського Патріархату в м. Блумінгдейлі.                                    

У жовтні 1920 року поляки порушили умови польсько-української військової конвенції від 24 квітня 1920 року і пішли на замирення з більшовиками. Українська Армія ще більше місяця продовжувала війну з Радянською Росією, але під тиском ворога 21 листопада 1920 року була змушена відступити на терени окуповані Польщею, і там скласти зброю. 18 березня 1921 року між Польщою з одного боку та РСФСР і УРСР з іншого боку було укладено Ризький договір. Наприкінці 1920 — на початку 1921 рр. територію України окуповувала Червона армія Радянської Росії.                                                    

У січні 1921 року при Головній Команді військ УНР засновано Партизансько-Повстанський Штаб, завданням якого було підготувати загальне повстання в Україні проти окупаційного московсько-більшовицького режиму. Справу підготовки до походу в Україну Симон Петлюра доручив відомому військовому діячеві генерал-хорунжому Юрку Тютюннику. Підготовка рейду в Україну здійснювалась в координації з ІІ Відділом Генерального штабу Польського Війська. Зокрема на нарадах з поляками інтереси С. Петлюри представляв полковник Олександр Данильчук. Поляки, зокрема: а) погодилися на організацію Головного Повстанського штабу у Львові; б) зобов'язалися постачати необхідні засоби для штабу та його станиць, через які переходитимуть посланці в Україну; в) дозволяли використовувати інтернованих старшин та козаків як посланців в Україну; г) обіцяли видавати документи на безкоштовний переїзд залізницею для службовців Штабу. Одночасно поляки погодились випустити 2000 інтернованих старшин і козаків, які на добровільній основі погодяться повернутися в Україну для продовження боротьби з більшовиками.                                

З Української Народної Армії інтернованої в Польщі, було сформовано так звану Українську Повстанську Армію. ЇЇ завдання полягало в тому, щоб скоординувати й активізувати дії місцевих повстанців з метою повалення більшовицького режиму.                                            

Під командуванням Армії УНР та Повстанчою Командою було розроблено план, який передбачав надання воєнної допомоги партизанському рухові в Україні. Активні дії повстанських загонів повинні були перешкодити вивезенню продовольства з України в Росію і тим самим врятувати населення від голоду (якраз на зиму 1921—1922 рр. прийшовся перший голодомор, спровокований більшовицькою політикою «воєнного комунізму»: фактичного пограбування села т. зв. «продрозкладкою»). Стратегічним завданням операції було підняття всенародного повстання і повалення більшовицького режиму в Україні. Ця акція ввійшла в історію під назвою Другий зимовий похід Армії УНР.            

Повстанська команда зібрала з-поміж українських військово-полонених півтори тисячі добровольців і створила з них дві групи: 1-шу Подільську під командуванням М.Палія і 2-гу Волинську під командуванням Ю.Тютюнника. Доля першої групи, що нараховувала 400 чоловік склалася щасливо. Вона, перетнувши 25 жовтня польсько-український кордон, з успішними боями пройшла крізь тили більшовиків через Проскурів—Летичів. Вийшовши на Київське Полісся, група М.Палія рушила на Волинь, і 29 листопада перетнула польсько—український кордон та повернулась з рейду.      Доля Волинської групи склалася набагато трагічніше. Ця група у складі 800 бійців вирушила в похід 4 листопада, перейшовши польсько-український кордон біля містечка Сарни. Вона, маневруючи і обминаючи чисельні війська Червоної армії, рухалась на Київ з надією, що в Україні все таки буде піднято повстання.  7 листопада Юрію Тютюннику вдалося захопити Коростень, проте наштовхнувшись на сильну атаку переважаючих радянських військ, він змушений був відступити та пробиватися лісами на захід до кордону.                 
17 листопада виснажене і втомлене військо Ю.Тютюнника зупинилось на перепочинок поблизу села Малі Миньки, де було оточене кавалерійською бригадою Г.Котовського. Червоноармійці мали краще озброєння та величезну чисельну перевагу. Бій був нерівний. Група Ю.Тютюнника була майже повністю знищена. Лише 120 бійців із штабом групи вийшли з оточення і дійшли 20 листопада до польського кордону.                                 

Третина вояків полягла на полі бою, решта потрапила у полон.     Вояків, що потрапили у полон було 443 чоловік. 359 з них як “злісних і активних бандитів” чекісти засудили до розстрілу. Катування українських патріотів відбувалось в містечку Базар, Житомирської області. За день до екзекуції селян примусили викопати довгий рів. Перед самим розстрілом, для залякування і смиренності перед радянською владою, було зігнано всіх жителів Базару та селян з навколишніх сіл. 21 листопада засуджених, яких два дні тримали в церкві в голоді і холоді, вишикували перед ровом і запропонували покаятись та перейти до Червоної армії.                                            

По хвилинній мовчанці почувся голос бійця Степана Щербака: “До вас служити не підемо. Стріляйте. Український народ вам цього не пробачить”. Пролунало могутнє “Слава Україні!”. Вояки на прощання обіймалися і з недоспіваним гімном “Ще не вмерла Україна” падали в могилу, підкошені кулями більшовиків. В могилі, засипану нашвидкоруч примерзлою землею, були й живі люди. Вона ще кілька днів ворушилась. Біля неї чергували червоноармійці і нікого з місцевих жителів не пускали.                                                     
У незалежній Україні подвиг вояків Армії УНР офіційно відзначається з 1991 року. Тоді представники націоналістичних і націонал-демократичних організацій зробили спробу встановити на місті загибелі повстанців хрест, однак влада не дозволила цього зробити. Рік хрест пролежав схованим у базарських кущах. Справжній пам'ятник героям звели лише у 2000 році за гроші українців з Великої Британії.         На території меморіалу поховано 359 розстріляних і 46 загиблих на полі бою воїнів Армії Української Народної Республіки. 
  
   
Царство небесне і вічна їм пам’ять!
ГРОМАДА СВЯТОГО АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО ВІДЗНАЧИЛА
90-ти ЛІТТЯ ВІДРОДЖЕННЯ УАПЦ

23-го жовтня 2011 року у храмі Святого Апостола Андрія Первозваного Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату вірні молилися під час Заупокійної Панахиди за спокій душ спочилих, які пожертвували своїм життям за Автокефальність-Незалежність Української Православної Церкви: Митрополита Василя (Липківського), Митрополита Іоана (Теодоровича), Патріарха Володимира (Романюка), Патріарха Мстислава (Скрипника),  архипресвітера Григорія Сіваченка, протоієерея Микиту Кохна, архиєреїв, душпастирів і за тисячі вірних, які до кінця свого життя не зрадили свою Рідну Церкву.

Після божественних відправ прот. Віктор Полярний виступив з доповіддю про перебіг подій і учасників у відродженні УАПЦ 1921-го року і окреслив життєпис Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Василя (Липківського).


ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

14-го жовтня 1921 року, на Свято Покрови зусиллями протоієрея Василя Липківського та його однодумців у Святій Софії було скликано Перший Всеукраїнський Православний Церковний Собор. Більша частина присутніх делегатів були священиками, решта – миряни, серед яких було багато діячів культури та мистецтва.

Ніхто з єпископів не захотів узяти участь в Соборі, бо всі так звані «князі церкви» належали до Російської православної церкви в Україні. читати в цілості

ПОНАД УСЕ 300 ЮНАКІВ ЛЮБИЛИ СВІЙ РІДНИЙ КРАЙ

 

Минуло 94 років від часу коли під Крутами молоді свідомі українці поклали свої буїні голови на жертівнику Незалежности України.

300 юнаків-добровольців студентів Українського Народного Університету, Університету Святого Володимира та Української Кирило-Методіївської Гімназії пішли в нерівний бій проти більшовицької навали. Київські гімназисти та студенти прагнули захистити молоду Українську Державу. Молоді Герої України, пройшовши одно-тижневу військову підготовку, без сумнівів і без жодних вагань вирушили в похід проти більшовицької армії на станціїї Крути, Чернігівської області.

Студентський курінь струмував наступ червоних загарбників, московські солдати без жалю багнетами проколювали груди наших юних героїв.

28 студентів потрапили в полон. Червона армія по звірячому знущалася над ними, а на світанку всіх розстріляли. Більшовицькі кати заборонили ховати тіла юних борців і тільки в місяці березні їх тіла були поховані за християнським обрядом.

«Стримайте ж ваші сльози, які котяться: ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні», - сказав Президент УНР Михайло Грушевськитй під час поховання юних героїв. Чи може бути вищий доказ любові до своєї країни – коли український юнак віддає своє життя за неї?

Ми завжди повинні пам’ятати бій під Крутами, ми завжди повинні мати їх героїчний вчин у наших серцях.

Щоб відповідно вшанувати цю героїчну і одночасно трагічну подію, в храмі Святого Андрія Первозваного Української Православної Церкви Київського Патріархату в Блумінгдейл прот. Віктор Полярний відслужив заупокійну панахиду за спокій душ квіту української нації.                                                            


Вічна слава Героям Крут і Царство Небесне.

 Прот. Віктор Полярний

ВИФЛЕЄМСЬКИЙ ВОГОНЬ МИРУ ПАЛАЄ
В КАТЕДРІ СВЯТОГО АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО


22-го грудня 2011 року до Катедри Святого Апостола Андрія Первозваного в Блумінгдейлі завітали українські пластуни міста Чикаго з «Вифлиємським Огнем Миру»який передали місцевій організації «ОДУМ».

Перший раз в історії людства, замайоріло Вифлиємське Полум’я в храмі Української Православної Церкви Київського Патріархату в США. В печері, на місці де народився Ісус Христос, віками горять 15 лампадок в знак просвітлення і прославлення науки Христа Спасителя – любові, миру та злагоди. Розповсюдження «Вифлиємського Вогню Миру» започатковано пластунами 1986 року, з метою передріздвяним закликом до миру, злагоди та братерської любови, про яку сповістили ангели при народженні Спасителя «Слава на небі Богові і мир між людьми доброї волі» (Лк.2,14). Присутність Вифлиємського Вогню серед людей доброї волі спонукує нас бути лагіднішими, добрими та миролюбними.

В Катедрі Святого Андрія молоді ОДУМівці приклали до церковних лампадок щойно придбане полум’я.

В присутності вірних різних конфесій прот. Віктор Полярний відслужив подячний молебень до Ісуса Христа, а церковний хор під проводом Ольги Олени Фитца вміло і мелодійно виконував церковні арії молебня.
Моління завершилося многоліттям Святійшому Отцеві нашому Патріарху Київському і всієї Руси України Філарету та всім присутнім у храмі Святого Андрія, а вірні запалювали свої власні лампадки, щоб занести їх до своїх домівок.

    У другу неділю травня у Громаді Святого Андрія Первозваного, Блумінгдейл українська спільнота вшанувала ДЕНЬ МАТЕРІ.

    Після Божественної Літургії вірні молилилися під час подячного Молебня за всіх Матерів Громади Святого Андрія і всіх Українських Матерів. Многоліттям ВСІМ УКРАЇНСЬКИМ МАТЕРЯМ  завершено моління в храмі Святого Андрія і після цілування Хреста всі присутні Матері і жінки отримали червону троянду.

   Перед початком трапези, приготовленою братчиками Святого Андрія на чолі з паном Тарасом Коновалом було освячено МАЙДАНЧИК ДЛЯ ДІТЕЙ який був споруджений за княжий дар в сумі $20 тисяч доларів від пані Наталки Яресько.

   У своєму листовому привітанні пані Наталка Яресько підкреслила, що її батьки бл. п. Іван Яресько та пані Марія Яресько наголошували, що Церковна Громада Святого Андрія була і завжди мусить бути другою домівкою для українських дітей.  

    І від тепер наші діти матимуть більше заохочення відвідувати посилість Святого Андрія.           

    Ми висловлюємо нашу щиру вдячніст пані Наталці Яресько за такий важливий внесок у розбудові Громади Української Православної Церкви Київського Патріархату в США.

    У новозбудованій церквоній залі Голова Уряду п. Іван Яресько привітав всіх Матерів і прочитав лист від своєї сестри з України пані Наталки Яресько.

    Дітки школи Українознавства піднесли букет троянд пані добродійці Валентині, а пані добродійка, від імені Сестрицтва Святої Софії, вручила букет квітів пані Марії Сущенко, яку сестриці одноголосно обрали МАТІР РОКУ, за відданість і жертвенність Помісній Українській Православній Церкві Київського Патріархату.

    Пані Ірина Черняхівська, одна з учительок школи Українознавства присвятила багато часу і терпіння у вивченні поезії в честь Матері. Всі діти вміло і відважно, по черзі, чітко вимовляли слова поезії, яка закінчилася козацьким многоліттям, а всі присутні нагородили виконавців рясними оплесками.  

    Дитячий колектив хористів, за старанням  пана Івана Яресько проспівали три українські пісні.

     Найменші танцюристи гуртка «МЕТЕЛИКИ» (перший ряд на знімці) під керівництвом пана Івана Шалеви  виконали народний танець.

    Пан Євген Літвінов на вищому рівні вишколив старших дітей у  виконанні «Гопака».

    І як завжди, молоді-зірки дівчатка-тріо соловейків: Лана Фенканин, Софійка і Галина Коновал проспівали декілька мелодій, а під час співу «ТЕБЕ РІДНИЙ КРАЮ ДО БОЛЮ КОХАЮ...» було замітно, у декого з присутніх, сльози на очах.

    Українська  громада, з великим задоволенням і приємною несподіванкою, нагородили всіх учасників гучними і довгими оплесками.

ДО РЕЧІ: Всі строї учасників пошиті панями Лідою Коновал та Галиною Фенканин, як також і іншими жінками-матерями учасників школи Українознавства. Пані Коновал і пані Фенканин були нагороджені букетами квітів за їхню корисну і наполегливу працю в розвитку танцювального ансамблю.

   Честь і хвала всім тим, що люблять свою Церкву та свою Батьківщину.                                           

  На закінчення урочистостей в ДЕНЬ МАТЕРІ, прот. Віктор Полярний звернувся до присутніх:

«ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Дорогі брати і сестри!

   Немає нічого вищого, немає нічого приємнішого, немає нічого щирішого, як те рідне слово МАМА.                                                

   Ми переконуємося з Христової науки, що саме жінка-мама виявила своїм лагідним материнським  серцем свою любов до Христа.

   Роля жіноцтва в нашій Церкві завжди була тим наріжним каменем, який непохитно тримає всю структуру не тільки церковного, а і родинного життя.                     

Перший і найбільш ясний момент
світлого Воскресіння Христового зв’язаний з лагідними й щирими жінками. Хто ж, як не жінки стояли коло розп’ятого Христа і разом з Ним переносили Його муки і Його страждання.   

   Хто ж, як не Мати журиться як нагодувати і як вдіти родину. Хто ж, як не Мати дбає про здоров’я всієї родини – і хто ж, як не Мати ночей не досипає.                                                                      

   За ввесь час історії людства МАТИ була й є основою, опорою і захистом родинного життя. Всі члени сім’ї вимагають від Матері непохитної віри, почуття безмежної любови і звертаються до неї за порадами, розділюють з нею свої успіхи і своє горе.            

   На плечах Матері лежить найбільша відповідальність не тільки родинного, а і громадського життя.                                                                        

    Мати це є найдорожчий скарб світу, бо все залежить від матері: виховання дітей, матеріальне і духовне забезпечення родини.                                                                                      

    Громада Святого Андрія й Помісна Українська Православна Церква Київського Патріархату, на чолі із Святійшим Патріархом Філаретом щиро вітає всіх українських Матерів, які освітлюють й звеселюють своєю відданістю і любов’ю наше церковне відродження.

   Ідіть же, Дорогі Матері, непохитно до правди, до світла й волі по цім радісним шляху відродження нашої Святої Церкви. Цим шляхом ішов Ісус Христос і на цім шляху Воскреслий Господь Бог наш привітав жінок мироносиць Своїм радісним Воскресінням.                     

   Ми висловлюємо нашу щиру і сердечну подяку всім  учасникам сьогоднішнього свята, а зокрема, дякуємо діткам, які так вміло приготовилися, щоб вшанувати своїх матерів.

   Школа Українознавства, танці і співи згуртовують нашу молодь навколо джерела любови до своєї Рідної Церкви та Матері України.

    Дякуємо вчителям Школи Українознавства за організацію, декламації, співи і участь у вшановуванні Дня Матері.

    Дякуємо пану Євгенію Літвінові та пану Іванові Шалева  за кропітливу працю у навчанні танців.

    Дякуємо братчикам Святого Андрія за приготування сьогоднішньої смачної трапези.

    Дякуємо Управі Громади Святого Андрія, на чолі з п. Івасьом Яреско, за чудове приміщення для сьогоднішніх  урочистостей.                                                                                                                                               

    Дякуємо всім Вам, дорогі брати і сестри, за Вашу участь в цю другу неділю травня, коли увесь світ згадує яку важливу роль  відіграє МАТИ у розвиненні всього людства.

   Дорогі Матері, ще раз вітаємо усіх матерів і жінок, і молимо Всевишнього Господа Бога нашого щоб послав Вам, безмежного щастя, щирої і вірної сімейної любові і невичерпної наснаги у корисній праці для добра нашої Святої Церкви та нашого Українського народу.

   Збережи Господи усіх українських матерів та українських жінок на многії і благії літа».

    Многоліттям завершено офіційне відначення ДНЯ МАТЕРІ, а вірні ще довго спілкувалися поміж собою.

   Прот. Віктор Полярний

31 жовтня 2012 року з Архипастирським візитом прибув до Клівленду, штат Огайо, Його Святість Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України в супроводі Єпископа Вижгородського Агапіта та професора Київської Духовної Академії, Дмитра Власовича Степовика.

В аеропорту їх зустріли настоятель парафії Святої Тройці – отець Роман Загурський, Голова Парафіяльної Управи – пан Василь Турко (молодший), заступник голови Управи – пані Лана Барков та господарчий референт – пан Олександр Барков. Притисніть тут щоб читати ціле

АРХІПАСТИРСЬКИЙ ВІЗИТ ПАТРІАРХА ФІЛАРЕТА

ДО ГРОМАД УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В США

В неділю 28-го жовтня, перед храмом Святої Софії чисельна українська  спільнота вітала Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА. 

Далеко від Золотоверхого Києва, українські діти квітами та декламаціями українською мовою вітали Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Також, перед храмом, Голова Громади Святої Софії - Андрій Скиба хлібом сіллю привітав Святійшого Отця нашого, а у притворі прот. Віктор Полярний привітавши Патріарха запросив Предстоятеля Української Православної Церкви завітати до храму та помолитися за кращу долю українського народу.

Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну Літургію в сослужінні єпископа Вишгородського Агапіта, архієпископа Святослава від БАПЦ та духовенства Київського Патріархату в США. Під час божественної літургії була звершена пресвітерська хіротонія диякона Петра Мазепи.

В Українському Культурному Осередку при Парафії Володимира і Ольги відбулося прийняття. Лунали привіти та побажання, які виступали з вдячністю до Патріарха Філарета.  Притисніть щоб читати ціле

Чесні Мощі Святої Великомучениці Варвари


В понеділок 28 жовтня, Святійший Патріарх в супроводі єпископа Агапіта прибув до Громади Святого Андрія і удостоїв Катедру Святого Андрія мощами Святої Великомучениці Варвари.

Святійший Патріарх в сослужінні єпископа Агапіта та священнослужителів Української Православної Церкви Київського Патріархату відслужив подячний молебень до Святої Великомучениці Варвари. Патріарх Філарет в своїй проповіді про Святу Варвару наголосив, що потрібно звертатися в молитві до Святої Варвари з глибокою вірою.

Після молебня вірні побожно прикладалися до святих мощей Святої Великомучениці Варвари.

Вшановуючи св. мощі, можемо заслужити собі у Бога багато благ (Соб. Трид. 25).

Мощі є для нас джерелом спасіння, з якого пливуть від Бога численні блага (св. Іван Дам.). Як зі скелі у пустині прорвалася вода (Вихід 16, 35), бо такою була воля Божа, так і біля мощів Святих спадають на нас численні блага, тому що так хоче Бог (св. Іван Дам.). Тіла Святих і гроби мучеників відганяють диявольські напасті і сприяють зціленню від найтяжчих хворіб (св. Юст.). Отже, шанування тіл померлих сприяє зціленню тіл живих. Св. Августин розповідає про численні випадки оздоровлень і два випадки воскресіння малих дітей, які одужали біля мощів св. Стефана у Північній Африці. Ще у Старому Завіті розповідається про те, як один померлий ожив, коли його тіло зіткнулося з кістками пророка Єлисея (І Цар. 13, 21). Ще за життя Святих творив Бог чудеса через їх тіла. Хвора жінка одужала, лише доторкнувшись до краю одягу Ісуса Христа (Мат. 9, 22). Одужали й ті, хто потрапив у тінь від постаті св. Петра (Діян. Ап. 5, 15) чи доторкнувся до хустки чи поясу св. Павла (Діян. Ап. 19, 12). Зрозуміло, що це не мощі творять чудеса, а Бог заради заслуг Святих. Отже, не слід вважати забобоном те, що побожні люди здійснюють паломництва до святих місць, де Бог завдяки мощам і образам Святих творить чудеса (св. Авг.).

Мощі будуть постійно у Катедрі св. Андрія для вшанування і молитви.

       МОЛИТВА ДО СВЯТОЇ ВАРВАРИ

Свята славна i всехвальна великомученице Христова Варваро

Поклоняючись i з любов’ю прикладаючись до раки з мощами Твоїми, страждання ж твої мученицькi i в них Самого Страстоположника Христа Який дав тобi не тiльки в Нього вiрувати, але й страждати за Нього, — похвалами прославляючи, молимо тебе, вiдома за бажання нашi заступнице: моли з нами i за нас прихильного зi Свого милосердя до благань Бога, щоб милостиво почув нас, що просимо Його благiсть, i не відкинув від нас усi потрiбнi для спасiння й життя прохання, i дарував християнську кончину життя нашого, безболiсну, бездоганну i мирну, Божественних Таїн причасну; i всiм, хто на всякому мiсцi, в усякiй скорботi й напастях потребує Його милосердя й допомоги, велику Свою подав милiсть, щоб благодаттю Божою i твоїм теплим заступництвом, душею й тiлом завжди у здоров’ї перебуваючи, славили Господа  Бога нашого завжди, нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi.
Амiнь.

В КАТЕДРІ  СВЯТОГО АПОСТОЛА АНДРІЯ ПЕВОЗВАНОГО В БЛУМІНґДЕЙЛІ ВІРНІ МОЛИЛИСЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПАТРІАРХА ФІЛАРЕТА ТА ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ СОБОРНОСТИ УКРАЇНИ

          20-го січня у храмі Святого Андрія Первозваного Української Православної Церкви Київського Патріархату після Божественної Літургії прот. Віктор Полярний звернувся до присутніх у храмі: «Дорогі брати і сестри, сьогодні ми помолимося під час ПОДЯЧНОГО МОЛЕБНЯ з нагоди ДНЯ НАРОДЖЕННЯ (23-січня 1929 р.) Предстоятеля Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшого Отця нашого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА, а також, ми не повинні забувати, що новітнє проголошення ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТИ УКРАЇНИ прийшло до нас через тернистий шлях попередніх визвольних змагань.      

     22 січня 1918 року на Софійськйі Площі у Києві проголошено Четвертий Універсал Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки.

                                                                                                                                                                                    

    Рік пізніше, 22 січня 1919 року був прийнятий Акту Злуки між Українською Ннародною Республікою і Західною Українською Народною Республікою.                      

      Одночасно, дата 22-го січня є днем СОБОРНОСТИ, коли український народ об’єднавшись в ОДНУ ВЕЛИКУ УКРАЇНУ скинув з себе багатовічне ярмо поневолення.                                                                                                                                   

      День 22-го січня для українського народу означає ЄДНІСТЬ Соборної Української Держави.                                                                      

       Патріарх Філарет неодноразово наголушував і наголошує, що без Єдиної Помісної Української Православної Церкви буде дуже тяжко втримати  Незалежність Української Держави. І за словами Проводу ОУН: «Пам’ятаймо, що жертва борців за волю України зобов’язує нас бути гідними продовжувачами традицій державності і докладати постійних зусиль для зміцнення єдності української нації, збереження духу солідарності, братерства між українцями, що мешкають на території нашої країни і за кордоном».                                                                                                 

      Многоліттям Святійшому Отцеві нашому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету, всім борцям за Державність України та всьому українському народові завершено моління у храмі Святого Андрія.

Слава Богові і Слава Україні!

Про перебування Святійшого Патріарха Філарета у Вашингтоні

04 – 08 лютого 2014 року

З 4 по 8 лютого 2014 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив планову робочу поїздку до столиці Сполучених Штатів Америки – міста Вашингтону. Патріарха супроводжував перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк. Головною метою візиту була участь 6 лютого 2014 року у 62-му Національному молитовному сніданку (National Prayer Breakfast) на чолі з президентом США Бараком Обамою. Запрошення на цей захід Святійший владика отримав на початку листопада 2013 року. Патріарха супроводжував голова парафії св. Андрія і член Єпископської ради вікаріату Іван Яресько. 

Крім того, Патріарх Філарет провів низку зустрічей з членами Сенату і Конгресу, Державного Департаменту, Ради національної безпеки США, керівниками громадських організацій. Зокрема, зустрівся з Віце-Президентом США Джо Байденом, Президентом Грузії (2004 – 2013) Михаїлом Саакашвілі, колишніми послами США в Україні, директором Інституту Кеннана Метью Роджанскі, керівниками низки Україно-Американських організацій.

Також відбулися візити до конгресменів – членів Палати представників Пітера Роскама, Марсії Каптур, Кріса Сміта та сенаторів Джона Маккейна і Крістофера Мерфі, до Посольства України в США, до міжнародної неурядової організації «Freedom House».

Патріарх Філарет виступив у прямому ефірі передачі «Час Time» Української служби «Голос Америки». Разом з Верховним Архієпископом УГКЦ Святославом (Шевчуком) Патріарх звершив молебень за Україну на площі перед пам'ятником Тарасу Шевченку у Вашингтоні. За богослужінням молилися віряни з усіх куточків Сполучених Штатів Америки, які прибули до столиці в рамках святкування українських днів у Вашингтоні.

Під час зустрічей головним питанням були шляхи вирішення глибокої кризи, яка охопила Україну.

Його Святість зазначив, що Церква не втручається в політику, але вона не може бути байдужою до того, що відбувається в Україні. «Тільки в союзі з Європою і США Україна може стати повністю демократичною державою. Тому Майдан – це далекоглядна боротьба за демократію і свободу України», – підкреслив Патріарх.

На думку Патріарха Філарета США, як гарант безпеки України згідно Будапештстького меморандуму, можуть допомогти подолати кризу через дипломатичні засоби, впливаючи на кремлівське керівництво, адже саме бажанння останнього перешкодити європейській інтегарції України є одним з першоджерел нинішнього конфлікту. Також подоланню кризи сприятиме підтримка США у наданні Україні фінансової допомоги, в першу чергу від МВФ, адже слкдний фінансовий стан нашої держави використовується для зовнішнього економічного тиску на неї і примушення до вступу в Митний союз.

Також Патріарх поділився зі своїми співрозмовниками думками щодо внутрішніх причин нинішніх подій та можливих шляхв виходу з кризи.

У свою чергу співрозмовники Патріарха дякували Його Святості за заклики до мирного розв’язання конфлікту та за роль Церкви у забезпеченні свободи людини в Україні.

8 лютого 2014 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відбув до України.