Вікаріат Православної Церкви України
в США, Канаді, Австралії та Японії
The Vicariate of The Orthodox Church of Ukraine
in The United States, Canada, Australia and Japan
Патріарх Філарет у Вашингтоні (ДРУГИЙ ДЕНЬ) - 12/23/2010
Category: Новини
Last updated: 2012-11-17 22:39:27

Патріарх Філарет у  Вашингтоні

ДРУГИЙ ДЕНЬ

9-го листопада 2010 року Патріарх Філарет в супроводі прот. Олега Маланяка, професора Дмитра Степовика, прот. Віктора Полярного і Михайла Савківа завітали до FREEEDOM HOUSЕ у Вашингтоні.

Ця організація слідить і перевіряє, по всьому світі, свободу слова, свободу зібрання, свободу преси, свободи релігії, свободу прав людини. Організація FEEDOM HOUSE інформує Уряд-США і суспільство про порушення і недотягнення прав людини. David J. Kramer – Executive Director пильно вислухав звіт Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА.

Патріарх Філарет сказав, що релігійна свобода в Україні стоїть досить на великому рівні. Всі релігійні конфесії мають повну свободу і всі знаходяться в добрих стосунках і всі разом виступаємо перед Урядом України в захисті моральних цінностей, як також всі разом виступаємо проти: одностатевих шлюбів, наркоманії, абортів, алкоголізму, паління. Ми виступаємо за викладання християнської етики в школах.

В Україні, за даними соціяльного опитування, суспільство найбільше довіряє Церкві і тому релігійність стоїть на високому рівні, за роки незалежности в Україні побудовно поверх трьох тисяч храмів.

На Великодні Богослужіння  11 мільйонів віруючих України брали участь у Богослужіннях, а в Росії в той же період було лише 8 мільйонів. Але ж в Україні є 47 мільйонів населення, а в Росії 142.  35 відсотків українського населення брали участь у Великодних Богослужіннях і лише 6 відсотків населення в Російській Федерації. Релігійність України можна порівняти до рівня релігійности країн Польщі та Іспанії.

В Україні вже існує Помісна Українська Православна Церква Київського Патріархату і тепер проходить дуже складний процес визнання. Ще є дуже важний показник релігійности в Україні, за час незалежности України, Церква Київського Патріархату виросла в п’ять разів. Помісна Українська Православна Церква є гарантом Незалежности України.

Незалежний розвиток Української Церкви і Української Держави не подобається управлінню в Москві. Тому Москва вживає Православну Церкву Московського Патріархату як спосіб завоювання не тільки релігійности, але й промисловості.

Останні події Президента Віктора Януковича не посмаку Кремлю. Москва хоче присвоїти українську газову трубу, хоче присвоїти основну українську промисловість: ракет, літаків, танків і т.п.

Кремель хоче накинути на нас російську мову – як державну, але цей акт потребує що найменше 300 голосів Верховної Ради  і цього не буде.

Ми надіємося, що Президент Віктор Янукович активніше буде захищати інтереси України. Україна йде по шляху демократії і правами свободи людини.

Цього ж дня в Палаті Слухання Сенату Зовнішніх Зв’язків, патріарша делегація мала змогу спілкуватися з представниками Committee on Foreign Relations – United States Senate.

Патріарх Філарет пояснив, що він не є повноважений від Української Держави і може говорити лише в ім’я Церкви. Святійший Патріарх Філарет, ще раз підкреслив, що Помісна Українська Православна Церква Київського Патріархату стоїть на позиціях державницьких, а Московська Церква стоїть на позиціях Імперіялистичної Росії. Мрія Московського управління стоїть в підпорядкуванні Православної Церкви в Україні Московському Патріархату. 

Більшість українського населення не сприймають  ідею Руського Міра, навіть в середині Української Православної Церкви Московського Патріархату є протиставлення до Руського Міра. Значна частина ієрархів і духовенства УПЦ Московського Патріархату хочуть щоб в Україні була Незалежна Церква. Частина УПЦ Московського Патріархату підтримує політику Москви, а значна частина стоїть на засадах незалежности.

Новообраний Президент Віктор Янукович заявив, що він буде ставитися до всіх релігій рівно і ми прийняли це з великою радістю. На жаль, ми сьогодні бачимо, що Президент Янукович дає певну перевагу Московському Патріархату. Всецерковна Рада України звернулася до Президента вимагаючи з ним зустріч, але це прохання ще й до сьогодні ігноровано.

Новообраний Уряд України, а зокрема, Служба Безпеки України (СБУ) і Міністерство Внутрішних Справ (МВД) також не ставляться рівно до конфесій, які є поза межами Московського Патріархату. Були негативні випадки під час святкування 1020 ліття Хрещення України, окремі загрози церковним організаціям Київського Патріархату, перемовлення і т.п.

Представники Сенату Зовнішних Зв’язків – Jason E. Bruder i Marik String пообіцяли вести тісний діалог з представником Київського Патріархату Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату в США й Канаді Секретарем Вікаріату митрофорним протоієреєм Віктором Полярним.

Святійший Патріарх Філарет, в прямій транзлації Голосу Америки в Україну (о годині 22:30 за Київським часом - П’ятий Канал), виступив на телевізійній програмі ТІМЕ-ЧАС.

На завершення Другого Дня у Вашингтоні Святійший Патріарх виступив в посольстві Литви у Вашингтоні, де річно відбувається спомин про жахливі наслідки і жертви комуністичного режиму по всьому світі. Також, Патріарх Філарет був запрошений відкрити молитвою початок прийняття представників країн, які прийшли нагадати і не забувати злочини комуністичного режиму.

В своїм слові Патріарх Філарет підкреслив, що ми повинні молитися за жертви комунізму і одночас засуджувати цей режим зла, щоб цього більше не повторилося.





ПАТРІАРХ У ВАШИНГТОНІ - ТРЕТІЙ ДЕНЬ

Патріарх Філарет у  Вашингтоні

ТРЕТІЙ ДЕНЬ

10-го листопада 2010 року Патріарх Філарет виступив в American University у Вашингтоні. Учні з різних держав, які вивчають політику інших країн і в майбутньому мабуть будуть мати вплив в розвиненні політики своїх країн. Приблизно 30 учнів вислухали Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, де Патріарх наголосив, що кожна людина, а тим більше кожний провідник повинен користуватися вічними цінностями. Прийде час коли за наші вчинки чи наші вказівки нам прийдеться відповідати перед Остаточнім Суддею.

Найголовніші цінности кожної людини це є віра, любов і правда. Непохитна віра у Бога, незрадлива любов до ближнього на підставі правди. Свята Церква пропагує правду і на цій підставі люди довіряють один одному. Ми засуджуємо неправду і знасилля. Ми також засуджуємо екстремізм так як фашизм чи комунізм. Бо ці дві ідеології побудовані на підставі екстремізму і брехні. Ми хочемо, щоб всі країни поважали територіальну цілість своїх сусідів і других країн.

Після спілкування з студентами, цього ж дня Патріарх Філарет в сослужінні прот. Олега Маланюка та прот. Віктора Полярного освятив площу на якій пропоновано збудувати пам’ятник жертвам  українського Голодомору. Також Патріарша делегація відвідала пам’ятник Тараса Шевченка.

В другій половині дня в кабінеті Bureau of Democracy on Human Rights, як також в кабінеті Deputy Secretary of State of European Affairs – U.S. Department of State та в кабінеті National Security Патріарх Філарет поінформував представників Американського Уряду про стан релігії в Україні і її вплив на суспільство. Звіти Патріарха були вислухані із захопленням і Патріарх давав відповідь на запитання урядників.

 Як бачимо в протязі трьох днів Патріарх Філарет докладно пояснив представникам впливових людей у Вашингтоні про стан релігії в Україні і її вплив на суспільство українського народу. Слава Богу і честь і хвала Святійшому Отцеві нашому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за ретельне виконання такого напружного графіку.

Share This:



< PreviousNext >
You might also like: